Aceton do paznokci – jak stosować?

aceton

Aceton to substancja stosowana w wielu różnych gałęziach przemysłu – nieoczyszczony aceton techniczny stosuje się między innymi podczas rozpuszczania farb i olejów przemysłowych, ten rodzaj acetonu bywa używany również do usuwania uporczywych zabrudzeń i plam.

Aceton techniczny i kosmetyczny – podstawowe różnice

Osoby decydujące się na stosowanie acetonu w celach kosmetycznych powinny pamiętać o tym, że substancja ta występuje w dwóch, zupełnie różnych odmianach. Aceton techniczny charakteryzuje się wysokim stężeniem toksycznych związków, mogących zagrażać zdrowiu i życiu człowieka. Nieoczyszczony aceton techniczny stosowany jest głównie w celach przemysłowych, między innymi do rozpuszczania farb, tłuszczy i olejów.

Aceton kosmetyczny stanowi z kolei oczyszczoną wersję acetonu technicznego, która bardzo często wzbogacona jest również o różnego rodzaju substancje odżywcze i składniki łagodzące podrażnienia. Aceton pozbawiony szkodliwych substancji znajduje szerokie zastosowanie w kosmetyce, bardzo często używa się go między innymi do usuwania manicure hybrydowego.

Aceton kosmetyczny – zastosowanie

Acetony kosmetyczne stosuje się najczęściej podczas usuwania manicure hybrydowego – substancje aktywne zawarte w produktach tego typu ułatwiają sprawne usunięcie lakieru, zmniejszając ryzyko mechanicznego uszkodzenia płytki. Dodatkowo acetony kosmetyczne wzbogacone o wartościowe składniki odżywcze pomagają w odżywieniu i nawilżeniu nadwyrężonej płytki paznokcia.

Warto pamiętać o tym, że dobry aceton do paznokci może być używany również jako produkt oczyszczający i odtłuszczający płytkę – w tym wypadku zdecydowanie lepiej sprawdzą się jednak specjalne odtłuszczające cleanery.

aceton

Stosowanie acetonu – o czym pamiętać?

Stosowania acetonu do paznokci – choć nie stwarza bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia człowieka – powinno podlegać ściśle określonym regułom. Po pierwsze koniecznie należy pamiętać o tym, że aceton do paznokci powinien być używany wyłącznie w pomieszczeniach wyposażonych w odpowiednie systemy wentylacyjne – wdychanie acetonu mogłoby prowadzić bowiem do podrażnienia układu oddechowego, poza tym mogłoby spowodować także uporczywy ból głowy.