Czym jest krem ze śluzu ślimaka?

przeciwzmarszczkowy krem ze śluzu ślimaka

Świat kosmetyków to nie tylko sprawdzone receptury i rozwiązania stosowane od lat, lecz również liczne innowacje, które powoli są odkrywane przez kolejnych użytkowników. Dobrym przykładem takiej interesującej i co najważniejsze bardzo skutecznej innowacji są kremy ze śluzu ślimaka. Czym one są i dlaczego warto je stosować?

Czym jest krem ze śluzu ślimaka?

Co prawda krem ze ślimaka stosowany jest główne w Azji, lecz powoli jego popularność zwiększa się również w Europie. Czym on konkretnie jest? Jest to krem, którego głównym składnikiem jest śluz ślimaka. Co jednak bardzo ważne, pobierany jest on od ślimaków zupełnie nieinwazyjnie. To jednak nie koniec, ponieważ jeśli ślimak się zdenerwuje, w jego śluzie mogą pojawić się toksyny, co będzie powodowało bardzo negatywny wpływ na zdrowie. Z tego też powodu kupując taki krem, można mieć pewność, że nic tym stworzeniom złego się nie stało podczas pobierania od nich składnika do kremu.

Czy warto taki krem stosować?

Czy warto jednak taki krem w ogóle stosować? Jakie są jego konkretnie zalety i wpływ na ciało? Jak się okazuje zdecydowanie warto, ponieważ liczne zawarte w nim substancje pozytywnie wpływają na ciało człowieka. Przykładowo kwas glikolowy bardzo wyraźnie opóźnia procesy starzenia się skóry, a kolagen eliminuje z jej powierzchni zmarszczki. Liczne witaminy pozytywnie odżywiają skórę, nadając jej dobrego i zdrowego wyglądu, a także wyraźnie poprawiając jej elastyczność.

Jaki z tego wszystkiego wniosek? Choć krem ze ślimaka nie jest tak popularny, jak inne rodzaje kremów, zdecydowanie warto po niego sięgnąć.