Do czego służy hydrolat do twarzy?

hydrolat różany

Jeszcze kilka lat temu w przemyśle kosmetycznym hydrolaty nie posiadały praktycznie żadnego konkretnego zastosowania. W dzisiejszych czasach sytuacja zmieniła się o 180 stopni i produkty tego typu coraz częściej pojawiają się na półkach sklepowych. Oryginalny hydrolat do twarzy jest w chwili obecnej najciekawszą alternatywą dla olejków zapachowych. Wynika to przede wszystkim z tego, że ma on bardzo zbliżony pH do naturalnego pH skóry.

Co warto wiedzieć?

Oryginalny hydrolat do twarzy najprościej rzecz mówiąc to nic innego jak niezawodne kosmetyki otrzymywane w wyniku destylacji z parą wodną wybranych roślin albo ich części. Podczas destylacji, można otrzymać nie tylko olejek eteryczny, ale również specjalną wodę podestylacyjną. Hydrolaty w kosmetyce bardzo często określane są także jako wody kwiatowe albo wody roślinne.

Jakie zastosowanie?

Hydrolat oczarowy bardzo często wykorzystywany jest w naturalnej pielęgnacji. Kosmetyk tego typu wykorzystywany jest głównie do oczyszczania albo tonizowania skóry. Hydrolaty są dobrym wyborem dla tych osób, które poszukują ciekawej alternatywy dla popularnych toników. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że hydrolat różany doskonale sprawdzi się również jako dodatek do masek. Kosmetyki tego typu od wielu lat stosowane są w połączeniu z algami albo glinkami jako maski na twarz. W Polsce największym zainteresowaniem cieszy się hydrolat z oczaru, z czystki i z lipy.