Doskonały i ekologiczny peeling

Peeling stał się standardowym kosmetykiem na półce każdej kobiety i zadbanego mężczyzny. Poprawa ukrwienia i kolorytu skóry to tylko jedna z wielu zalet, jakie ma regularne stosowanie tego specyfiku. Na rynku jest bardzo szeroka oferta produktów, dlatego każdy musi wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Czym kierować się, aby jednocześnie skóra była odpowiednio wygładzona i odżywiona oraz aby nie zanieczyszczać środowiska zewnętrznego? Jak wybrać najlepszy peeling z półki sklepowej?

Ekologiczny peeling?

Na rynku są lepsze i gorsze produkty. Szczególnie, jeśli weźmie się pod uwagę ich wpływ na środowisko naturalne. Idealną sytuacją byłaby taka, w której to najlepszy pod względem składu peeling do ciała był jednocześnie tym o najmniejszym wpływie na środowisko. Niestety nie zawsze świat wygląda tak idealnie. Dlatego też, dokonując zakupu warto poszukać kompromisu. W pierwszej kolejności skupić się nad pożądanymi efektami, jakie ma przynieść konkretny, ekologiczny scrub do ciała, a w kolejnym kroku wybrać ten, który najmniej wpłynie na środowisko naturalne.

A może zero waste?

Peelingi do ciała nie muszą być jednak zawsze kupowane w sklepie. Często można zrobić je samemu z resztek czy pozostałości. Najsłynniejszy jest chyba peeling do ciała wykonywany z fusów z kawy. Bije on na głowę działaniem przeciw cellulitowi wszystkie sklepowe peelingi do ciała. Scrub do ciała wykonać można również z mielonych pestek owocowych, soli czy innych substancji domowych. Dzięki temu można ponownie użyć produkty, które trzeba by było w innym wypadku wyrzucić.