Jak palić świece zapachowe?

Palenie świec w domu to bardzo dobry pomysł, aby stworzyć romantyczną atmosferę lub dodać pomieszczeniu domowego charakteru. Jeżeli nie mamy doświadczenia z tego typu ozdobami, warto przestrzegać kilku zachowań, aby poprawnie palić świece.

Podczas pierwszego razu warto pozwolić świecy na długie palenie. Chodzi o to, aby wosk całkowicie się roztopił. To pozwoli zachować estetyczny wygląd świecy. Po ponownym zastygnięciu bowiem, unikniemy nieładnego wgłębienia. Może zdarzyć się, że część, która już raz została stopiona, po zastygnięciu będzie miała inny kolor niż przed paleniem.

zapachowa świeca Yankee CandleŚwiecy nie powinno się gasić dmuchnięciem. Unika się w ten sposób przykrego zapachu oraz oszczędza knot. Najlepiej jest zaopatrzyć się w specjalny wygaszasz, ale jeśli nie chcemy inwestować w niego pieniędzy, można świeczkę zgasić na przykład wieczkiem. Szczególnie świeczki Yankee Candle (te duże) posiadają wieczka, które można z powodzeniem wykorzystać do gaszenia także wosków innych firm.

Należy pamiętać, aby nigdy nie zostawiać świeczek zapalonych, kiedy nie ma nas w domu. Oczywiście miło jest wracać do mieszkania wypełnionego  zapachem, który pozostawiają palące się woski Yankee Candle, ale ze względów bezpieczeństwa lepiej z tego zrezygnować.