Jak stosować odżywki do rzęs?

Piękne, wyraźne rzęsy, które pomagają uwodzić spojrzeniem są marzeniem wielu kobiet. Aby osiągnąć wymarzony efekt potrzeba jednak często wiele wysiłku, gdyż nie wszystkie rzęsy mają odpowiedni stan i dobrze znoszą np. tuszowanie. Dlatego też dla wielu kobiet tak ważne są odżywki do rzęs, które pomagają poprawić kondycję, stan oraz wytrzymałość rzęs.

przykładowa odżywka do rzęsStosowanie odżywki do rzęs powinno być przede wszystkim regularne. Nakładanie zarówno specjalistycznych odżywek jak i naturalnych olejków będzie miało sens tylko przy dbaniu o codzienną pielęgnację. Tylko systematycznie wykonywane zabiegi (polegające na nakładaniu specyfiku) pozwolą na osiągnięcie zadowalającego rezultatu i wzmocnienie rzęs od środka.

Warto nakładać odżywkę do rzęs nawet dwa razy dziennie, rano i wieczorem, by pozwolić składnikom odżywczym wzmacniać włoski i stymulować wzrost nowych. Efekt wachlarza sztucznych rzęs nie pojawi się od razu, ale będzie warto na niego czekać.

Dodatkowo odżywka do rzęs nakładana rano będzie stanowiła doskonałą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi dla osłabionych włosków. Mocne, wysuszające tusze do rzęs (na przykład wodoodporne) mają tendencję do „wgryzania się” we włoski i osłabiania ich. Nałożenie odżywki przed tuszem do rzęs pozwoli zniwelować negatywne efekty.

Stosowanie odżywki do rzęs pod tusz może mieć również pozytywne działanie wizualne – sprawi, że szczoteczka z tuszem pokryje dokładnie cały włosek, a także, że rzęsy będą wyglądały na dłuższe i pełniejsze.

Odżywka stosowana na noc, kiedy całe nasze ciało podlega procesom regeneracji, wniknie wgłąb włosa i wypełni ubytki.