Jak wybrać szczotkę do włosów?

Aby wybrać dobrą szczotkę, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na funkcjonalność. Jednak zaraz po takiej właściwości jak delikatne czesanie włosów warto również zwracać uwagę na te elementy szczotki, które mogą szybko ulec uszkodzeniu. Warto również pamiętać, że przyrząd służący do czesania także wymaga mycia, dlatego powinien być odporny na wodę. Najczęściej polecane z tego względu są: szczotka Tangle Teezer oraz ta z naturalnego włosia.

szczotka Tangle Teezer niebieskaW przypadku standardowego grzebienia sprawa jest dość prosta – cechą na którą należy zwracać uwagę jest grubość zębów oraz materiał. Najprostsza i najtańsza szczotka do włosów posiada zazwyczaj metalowe „kolce” wbite w poduszkę wykonaną z gumy. Zwykle nie jest ona ani przyjazna dla włosów, ani prosta w czyszczeniu.

Lepiej sprawdzają się szczotki wykonane choć w części z drewna, ponieważ łatwiej oczyścić ich grube „kolce” z brudu. Także szczotki wykonane w całości z tworzywa sztucznego jak na przykład szczotka do włosów Tangle Teezer. Ten przyrząd do czesania posiada mało elementów, które mogą się zniszczyć. Dodatkowo jest komfortowa w użyciu, zarówno na mokro jak i na sucho. Szczotka Tangle Teezer rozplątuje włosy równie łatwo jak ta z naturalnego włosia, jednak tę drugą często trzeba czyścić nawet codziennie.