Kosmetyki azjatyckie – jakie warto przywieźć z podróży?

Azjatki słyną z pięknej cery, młodej skóry oraz gęstych włosów. Sekret tkwi również w azjatyckich kosmetykach. Japońskie czy koreańskie kosmetyki potrafią niemal zdziałać cuda. Co warto zatem przywieźć z podróży po Azji? Jakie kosmetyki są najlepsze i warte polecenia?

azjatycki krem pod oczyKoreanki są znane z zadbanej cery. Dla nich pielęgnacja skóry twarzy to cały rytuał. Szczególnie warte polecenia azjatyckie kosmetyki z tego regionu to preparaty oczyszczające cerę, których używanie nie grozi przesuszeniem.  Szczególnie dużą popularnością cieszy się krem BB. Łączy on w sobie cechy kremu pielęgnacyjnego oraz podkładu. Jest więc rozwiązaniem dla osób zabieganych. Kremy tej serii są lekkie i dostępne w wielu wariantach kolorystycznych.

Warte uwagi są także japońskie kosmetyki. Japonka posiadają zwykle gładką i zadbaną cerę, którą zawdzięczają właśnie nim. Wiele tamtejszych marek kosmetyków istnieje na światowych rynkach z powodzeniem od wielu lat. Warto zaopatrzyć się przede wszystkim w olejki oczyszczające różnego typu, mydła z węgla drzewnego oraz rozjaśniające peelingi enzymatyczne. W Japonii często stosowane są również tzw. kosmetyki „od wewnątrz” – pigułki wypełnione kolagenem lub kwasem hialuronowym.