Serie kosmetyków do włosów kręconych – Cantu Aktywator

cantu

Włosy kręcone wymagają odpowiedniej pielęgnacji i zastosowania nie tylko właściwych kosmetyków, ale również specjalnych zabiegów, takich jak unikanie rozczesywania na sucho czy wygniatanie loków podczas suszenia. Te zabiegi mają sprawić, że włosy będą lekkie, sprężyste i efektownie pokręcone. Jakie zastosować kosmetyki do włosów kręconych, aby osiągnąć zadowalające efekty?

Serie kosmetyków do włosów kręconych z masłem shea

Wielu producentów kosmetyków do pielęgnacji włosów wypuszcza również serie do włosów kręconych, czyli najczęściej również wysokoporowatych. Linie te bazują przede wszystkim na odpowiednich składnikach, które mają dokładnie nawilżać, wygładzać, dodawać blasku, a przede wszystkim także podkręcać naturalny skręt. Takie są między innymi kosmetyki Cantu. Zostały one skomponowane z takich naturalnych składników pielęgnujących jak masło karite (shea), które odznacza się wyjątkowymi właściwościami nawilżającymi.

Cantu Aktywator

Ta ceniona marka z USA stworzyła przede wszystkim kosmetyki do pielęgnacji włosów kręconych. Można więc być pewnym, że mają one nadawać objętości, podkreślać skręt, nawilżać i zapobiegać puszeniu, które jest prawdziwą zmorą dla posiadaczek włosów kręconych. Linia kosmetyków poświęconych włosom wysokoporowatym zawiera nie tylko szampon, odżywkę czy preparaty do stylizacji, ale również akcesoria do pielęgnacji tego rodzaju włosów. Dzięki stworzeniu specjalnego Cantu Aktywatora, czyli kultowej już obecnie odżywki do włosów kręconych i falowanych, włosy są naturalnie aktywowane do efektownych skrętów zupełnie bez efektu puchu.

Co jeszcze warto wiedzieć o kosmetykach firmy Cantu?

Na pewno docenią je kobiety, które poszukują kosmetyków naturalnych i wydajnych. Choć nie należą one do najtańszych, to zdecydowanie wystarczają na długo. Kosmetyki firmy Cantu, w tym między innymi kultowy Aktywator, są gęste i należy stosować tylko ich niedużą ilość w zależności od gęstości włosów. W przypadku włosów cienkich jest to dosłownie nieduża kropka na dłoni. Jedno opakowanie o pojemności 355 ml wystarczy na bardzo długo.