Skuteczna pielęgnacja przeciwstarzeniowa

olejek do twarzy od The Ordinary

Chyba każdy chciałby zachować młody wygląd skóry jak najdłużej. Niestety jest to proces, którego nie można powstrzymać. Są jednak skuteczne sposoby na to, aby starzenie się skóry spowolnić.

Nawilżanie skóry

Niezależnie od typu skóry jaki się posiada, jej odpowiednie nawilżanie jest niezwykle ważne. Skóra odwodniona to skóra podatna na negatywne działanie czynników zewnętrznych. To bezpośrednio wpływa na tempo jej starzenia. Dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiednich kremów nawilżających. Dobrą propozycją mogą być kosmetyki The Ordinary. Ważne jest jednak, aby kremy były dopierane od kątem potrzeb skóry oraz panujących warunków atmosferycznych.

Ochrona przed słońcem

Na starzenie się skóry duży wpływ mają promienie słoneczne. Słońce, choć życiodajne, to niestety powoduje uszkodzenie włókien kolagenu i elastyny oraz naczyń krwionośnych. Innymi słowy, niszczy barierę ochronną skóry. Efekt widoczny jest choćby w postaci zmarszczek. W związku z tym korzystać trzeba z kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Tu znów pomóc może marka kosmetyków The Ordinary. Co ważne, kremy z filtrem przeciwsłonecznym mogą być stosowane przez cały rok. Nie tylko w czasie letnim.

Zbawienne antyoksydanty

Organizm przez cały czas wydziela tzw. wolne rodniki. Te niestety działają negatywnie na stan skóry. Bywa także i tak, że organizm wytwarza ich zdecydowanie za dużo. Powodem może być stres, przemęczenie czy zła dieta. Warto jest zatem stosować regularnie kosmetyki, które zawierają antyoksydanty. Mogą być to Ordinary kosmetyki. Antyoksydanty skutecznie przeciwdziałają wolnym rodnikom.