W jaki sposób płyn do higieny intymnej wpływa na zdrowie?

dobry płyn do higieny intymnej

Higiena okolic intymnych nie jest jedynie kwestią dobrego samopoczucia, ale przede wszystkim zachowania zdrowia. W jaki sposób o nią dbać? Jaki płyn myjący nada się najbardziej?

Zdrowie okolic intymnych – przyczyny schorzeń

Spora część kobiet cierpi na nawracające infekcje intymne, które obniżają ogólny komfort życia. Przyczyn takich schorzeń można upatrywać m.in. w długotrwałej antybiotykoterapii, obniżonej odporności organizmu, nieodpowiedniej higienie okolic intymnych i w innych aspektach. Wymienione sytuacje sprowadzają się do jednego – zaburzenia równowagi wewnętrznej mikroflory bakteryjnej pochwy. Jakie objawy wskazują na to, że ma się do czynienia właśnie z takim problemem zdrowotnym? Kobiety zwykle wymieniają tutaj wspomniane wcześniej infekcje pochwy, ból lub ucisk w dole brzucha, suchość i pieczenie pochwy oraz ból podczas stosunku. Trzeba przyznać, że są to zbyt przyjemne symptomy. Jak można im zapobiec lub je złagodzić

Po pierwsze – dobry płyn do higieny intymnej to podstawa

Odpowiednia higiena okolic intymnych może znacznie poprawić ogólną kondycję i przyczynić się do zniwelowania nieprzyjemnych objawów. Należy jednak dobrze zrozumieć tę kwestię, by nie pogorszyć swojego stanu. Warto podkreślić, że bardzo częste podmywanie się lub irygacje pochwy nie są zbyt dobrym pomysłem. Takie działania przyczyniają się do wypłukiwania tzw. dobrych bakterii, przez co pozbawia się miejsc intymnych odpowiedniej ochrony przed działaniem chorobotwórczych drobnoustrojów. Codzienny prysznic i dobrze dobrany kosmetyk powinien wystarczyć. Po czym jednak rozpoznać, że konkretny żel do higieny intymnej jest wart uwagi?

dobry płyn do higieny intymnej

Jakie cechy powinien posiadać dobrej jakości żel do higieny intymnej?

Dobry płyn do higieny intymnej powinien przede wszystkim posiadać wskaźnik kwasowości niższy niż 7, nie zawierać konserwantów, SLS, SLES i sztucznych barwników oraz mieć w składzie bakterie Lactobacillus. Istotne jest też, by płyn był bez zapachu lub z niewielkim dodatkiem substancji zapachowych. Pozwala to zapobiec podrażnieniom.