Seria Avene Cleanance – skuteczne wsparcie leczenia trądziku

kremy do twarzy

Zmiany trądzikowe są przyczyną kompleksów oraz mogą powodować trwałe zmiany skórne. Z tego powodu nigdy nie powinny być bagatelizowane. Elementem leczenia może być podawanie odpowiednich medykamentów, a prowadzone działania powinny być uzupełnione o właściwą codzienną pielęgnację.

Jakie są objawy trądziku?

Głównym objawem trądziku są zmiany skórne, które mogą przebiegać z różnorodnym nasileniem. Mogą one również mieć odmienne formy, w tym między innymi: łojotok, postać zaskórnikową, grudkowo-krostkową czy guzkowo-cystową. W każdym z rodzajów zmian skóra jest podrażniona, a w jej obrębie może pojawiać się stan zapalny.

Jak przebiega leczenie tego typu zmian skórnych?

Leczenie trądziku powinno przebiegać kilkutorowo. Ważne jest zatem przyjmowanie odpowiednich leków, których rodzaj i ilość dobierana jest w zależności od potrzeb pacjenta. Poza tym, w przypadku trądziku przebiegającego z lekkim nasileniem stosuje się preparaty komedolityczne, które ułatwiają otwieranie i eliminację zaskórników. Poza tym, wskazane jest miejscowe stosowane antybiotyków, które ograniczają rozwój stanu zapalnego. W przypadku trądziku średniego konieczne jest zwykle stosowanie antybiotyków o działaniu ogólnym. Podczas tego typu kuracji wskazane jest ograniczenie ekspozycji na promieniowanie słoneczne, ponieważ może dochodzić do tak zwanego uwrażliwienia. Bardzo zaawansowane zmiany skórne powinny być leczone lekami zawierającymi w swoim składzie izotretynoinę.

Jakie inne elementy powinny wspierać walkę z trądzikiem?

Avene Cleanance

Elementem zwiększającym skuteczność leczenia trądziku jest odpowiednia pielęgnacja z użyciem specjalistycznych produktów, takich jak choćby kosmetyki Avene. Seria Avene Cleanance to produkty delikatne, które ograniczają ryzyko powstawania dalszych podrażnień skóry. Poza tym, wyroby Avene Cleanance Hydra skutecznie nawilżają skórę, która może być przesuszona na skutek wykonywania określonych zabiegów oczyszczających. Co ważne, stosowanie kosmetyków Avene ogranicza zatykanie porów oraz bardzo skutecznie wspiera leczenie zmian skórnych.