Jak używać pomadki do ust?

smzinka marki MUA

Właściwie wykonany makijaż ust sprawia, że wargi stają się pełne, ponętne i bardzo zmysłowe. Nie ulega wątpliwości, że każda kobieta marzy o takim wyglądzie, ale nie wszystkie zostały równie hojnie obdarzone przez naturę. Warto zatem poznać kilka prostych trików, które pozwolą na wykonanie pięknego makijażu ust w każdych okolicznościach.

Od czego zacząć?

Na początek warto zadbać o to, aby usta były odpowiednio nawilżone i pozbawione pęknięć oraz fragmentów spieczonej na mrozie skóry. Nawet najlepsza szminka do ust nie da spektakularnego efektu, jeśli właściwie nie zaopiekujemy się delikatna skórą naszych warg.

Makijaż ust krok po kroku

Makijaż ust warto zacząć od nadania im właściwego kształtu. Należy w tym celu obrysować wargi konturówką, nieco jaśniejszą od koloru samej szminki. Dopiero wówczas możemy wypełnić wargi kolorem. Pomadki do ust dobrze jest nakładać specjalnie do tego przystosowanym pędzelkiem. Dzięki temu można kontrolować intensywność odcienia oraz ilość nałożonego kosmetyku. Tak wykonany makijaż będzie wyglądał bardzo profesjonalnie i elegancko. Na zakończenie można nałożyć na ust odrobinę bezbarwnego błyszczyka, który sprawi, że wargi będą się wydawać pełniejsze i bardziej kształtne.